Повторення однієї й тієї ж фрази сприймається мозком як пісня, що показує механізм сприйняття мови, йдеться в доповіді американських вчених на конференції Американського акустичного товариства в Майамі (США).
Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго просили музикантів повторювати почуті ними фрази. Коли ту саму звичайну фразу вимовляли кілька разів поспіль, то випробувані не просто повторювали її, а співали. Ефект спостерігався тільки тоді, коли фразу не змінювали.
"Виникає питання - чому ми увесь час не сприймаємо мову як пісню?", - говорить керівник дослідження Діана Дойч із Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США), слова якої наводяться в повідомленні журналу New Scіentіst.
Як думають дослідники, музичне сприйняття мови звичайно придушується через те, що мозок зосереджений на розумінні змісту. При повторенні зміст вже зрозумілий, тому на перший план виступає музична складова фраз.
"Повторення повинне знімати "гальмо" з музичного сприйняття, тому ми чуємо пісню", - вважає доктор Дойч.
У найближчому майбутньому вчені збираються з’ясувати, які саме частини мозку активізуються при повторенні тих самих фраз і при звучанні реальної музики.